• Left Sidebar Links

  • FM99’s Rock Girl Gina at SFL IX:

    FM99's Rock Girl Gina

  • SFL XIV

    01.25.14 Spartyka Fight League’s SFL XIV: ASYLUM
    Boo Williams Sportsplex, Hampton, VA

    Results Posted Below…

    Thank you fans, fighters, sponsors and everyone for coming out!
     

    Results

    Winners in Bold

    MMA Bout, 155 lbs.

    • Dorian Whitten vs Nickolas Thomas
    • Submission by triangle
    • Round #2, 2:11

    MMA Bout, 265 lbs.

    • Elija Morrison vs Tyler McCormick
    • submission by guillotine
    • Round #1, 1:51

    MMA Bout, 170 lbs.

    • Michael Wolford vs Freddie Henry
    • submission by rear naked choke
    • Round #1, 2:45

    MMA Bout, 125 lbs.

    • Chris Weller vs Melvin Diaz
    • TKO
    • Round #2, 2:38

    MMA Bout, 135 lbs.

    • Arvin Olfato vs Matt Rouland
    • submission by rear naked choke
    • Round #1, 2:21

    MMA Bout, 170 lbs.

    • Dustin Chaney vs Drew Adamson
    • submission by rear naked choke
    • Round #2, 1:51

    MMA Bout, 145 lbs.

    • Daniel Moore vs Donaven McCoy
    • submission by rear naked choke
    • Round #1, 1:39

    MMA Bout, 135 lbs.

    • Joshua Mizelle vs Luke Hunsaker
    • submission by rear naked choke
    • Round #2, 2:57

    MMA Bout, 170 lbs.

    • Alexey Kokush vs Brett Cain
    • submission by armbar
    • Round #1, 1:50

    MMA Bout, 170 lbs.

    • Mac Powell vs Dustin Wilson
    • submission by rear naked choke
    • Round #1, 1:48

    MMA Bout, 145 weight lbs.

    • Antwan Bynum vs Alexander Crosby
    • unanimous decision
    • Round #3, 3:00

    MMA Bout, 185 lbs.

    • Mitch Aguiar vs James Hurley
    • KO by punches
    • Round #1, :12

    MMA Bout, 170 lbs.

    • Demar Holloway vs Damien Smith
    • submission by guillotine choke
    • Round #1, 1:34

    MMA Bout, 145 lbs.

    • Shawn Spath vs Greg Walker
    • KO by punch
    • Round #1, 1:45
  • countdown event name

    To Next Event

    SFL 39: Fight for the Warriors
    June 22nd, 2019

  • days
    6
    3
    hours
    2
    0
    minutes
    1
    2
    seconds
    5
    6
  •  

  • Champions

    ATOMWEIGHT (Female Division)

    Elise Reed

    STRAWWEIGHT (Female Division)

    Christy Tyquiengco

    BANTAMWEIGHT

    Corey Champion

    FEATHERWEIGHT

    Elias Briley

    LIGHTWEIGHT

    Rob Shermer

    WELTERWEIGHT

    Darryll Tate

    MIDDLEWEIGHT

    Troy Cain

    LIGHT HEAVYWEIGHT

    Tyus Thomas

    HEAVYWEIGHT

    Vacant