• Left Sidebar Links

  • FM99’s Rock Girl Gina at SFL IX:

    FM99's Rock Girl Gina

  • SFL XI: RESULTS BELOW…

    SFL XII

    Results

    MMA Bout, 145 lbs.

    • Matt Ludwick vs Chris Wilkerson
    • Submission by Rear Naked Choke
    • Round #2, 2:10

    MMA Bout, 135 lbs.

    • John Cevora vs Chad Kendall
    • Submission by Rear Naked Choke
    • Round #3, 1:45

    MMA Bout, 170 lbs.

    • Robert White vs Brian Scott
    • Submission by Rear Naked Choke
    • Round #3, 1:49

    MMA Bout, 155 lbs.

    • Andres Encinales vs Dustin Wilson
    • Submission by Armbar
    • Round #1, 1:57

    MMA Bout, 145 weight lbs.

    • William Smoot vs Alan Dunbar
    • Submission by Guillotine
    • Round #2, 0:35

    MMA Bout, 265 lbs.

    • Jason King vs Scott Brinkley
    • Submission by Guillotine
    • Round #1, 0:07

    MMA Bout, 135 lbs.

    • Justin Scott vs Chris Weller
    • Submission by Rear Naked Choke
    • Round #1, 1:17

    MMA Bout, 265 lbs.

    • Jacob Cameron vs Elijah Morrison
    • Verbal Submission
    • Round #2, 0:35

    MMA Bout, 190 lbs.

    • Demar Holloway vs Wayne Robinson
    • Submission by Rear Naked Choke
    • Round #1, 0:52

    MMA Bout, 140 lbs.

    • Jude Hammand vs Ardit Hysa
    • Submission by Guillotine
    • Round #1, 0:22

    MMA Bout, 185 lbs.

    • Alex Kokush vs Mark Campbell
    • Unanimous Decision
    • Round #3

    MMA Bout, 170 lbs.

    • RJ Jenkins vs Gerald Meuse
    • TKO due to strikes
    • Round #2, 1:28

    MMA Bout, 165 lbs.

    • Stacey Anderson vs Daniel Alverez
    • Majority Draw
    • Round #3

    MMA Bout, 265 lbs.

    • Scott Lovern vs George Pointer
    • Unanimous Decision
    • Round #3

    MMA Bout, 130 lbs.

    • Terrance Oliver vs Sherali Khalmetov
    • Unanimous Decision
    • Round #3
  • countdown event name

    To Next Event

    SFL 42: PRO/AM
    January 31st, 2020

  • days
    4
    6
    hours
    1
    8
    minutes
    3
    9
    seconds
    3
    4
  •  

  • Champions

    ATOMWEIGHT (Female Division)

    Elise Reed

    STRAWWEIGHT (Female Division)

    Christy Tyquiengco

    BANTAMWEIGHT

    Samson Sausser

    FEATHERWEIGHT

    Samson Sausser

    LIGHTWEIGHT

    Adrian Soto-Perez

    WELTERWEIGHT (Interim)

    Chris Simpson

    MIDDLEWEIGHT

    Carlos Martinez

    LIGHT HEAVYWEIGHT

    Tyus Thomas

    HEAVYWEIGHT

    Vacant