• Left Sidebar Links

  • FM99’s Rock Girl Gina at SFL IX:

    FM99's Rock Girl Gina

  • SFL X: FIGHT CLUB Results Below…

    SFL X: Fight Club, January 26, 2013

    Results

    Winner in Bold

    MMA Bout, 205 lbs.

    • Nick Grady vs Dashawn Boatwright
    • Split Decision

    MMA Bout, 135 lbs.

    • Chris Weller vs Benard Hechanova
    • Submission, Rear Naked Choke
    • Round 1, 2:34

    MMA Bout, 145 lbs.

    • Quintin Gray vs Vladislav Rusinov
    • Split Decision

    MMA Bout, 145 lbs.

    • Justin Scott vs Montrelle Whitehead
    • Unanimous Decision

    MMA Bout, 185 lbs.

    • Demar Holloway vs Douglas Hilton
    • Submission, Strikes
    • Round 1, 2:36

    MMA Bout, 155 lbs.

    • Timothy Wiggins vs Breon Sparrow
    • Submission, Rear Naked Choke
    • Round 1, 2:06

    MMA Bout, 135 lbs.

    • Bryan Kennedy vs Charles Murray
    • Submission, Armbar
    • Round 2, 1:41

    MMA Bout, 185 lbs.

    • Alexey Kokush vs David Turner
    • Submission, Rear Naked Choke
    • Round 2, 0:46

    MMA Bout, 155 lbs.

    • Cal Robinson vs Paul Lumabao-Espanto
    • Submission, Rear Naked Choke
    • Round 1, 2:43

    MMA Bout, 205 lbs.

    • Mitch Aguiar vs Jeremy Hall
    • TKO/Ref Stoppage
    • Round 1, 1:55

    MMA Bout, 205 lbs.

    • Samuel Vanderslice vs Scott Lovern
    • Submission, Guillotine Choke
    • Round 1, 1:21

    MMA Bout, 170 lbs.

    • Jeff Spain Jr. vs Gerald Meuse
    • Unanimous Decision

    MMA Bout, 185 lbs.

    • Mumia Dey-Ali vs Darold Downey
    • TKO/Ref Stoppage
    • Round 1, 2:38

    MMA Bout, 265 lbs.

    • Brandon Curry vs Khadafi Bertho
    • Split Decision

    MMA Bout, 155 lbs.

    • Preston Hocker vs Nashan Nicks
    • Submission, Armbar
    • Round 1, 1:39

    MMA Title Bout, 170 lbs.

    • Sasa Cimbaljevic vs Kevin Johnson
    • Submission, Rear Naked Choke
    • Round 1, 1:28
  • countdown event name

    To Next Event

    SFL 42: PRO/AM
    January 31st, 2020

  • days
    4
    6
    hours
    1
    8
    minutes
    1
    5
    seconds
    3
    8
  •  

  • Champions

    ATOMWEIGHT (Female Division)

    Elise Reed

    STRAWWEIGHT (Female Division)

    Christy Tyquiengco

    BANTAMWEIGHT

    Samson Sausser

    FEATHERWEIGHT

    Samson Sausser

    LIGHTWEIGHT

    Adrian Soto-Perez

    WELTERWEIGHT (Interim)

    Chris Simpson

    MIDDLEWEIGHT

    Carlos Martinez

    LIGHT HEAVYWEIGHT

    Tyus Thomas

    HEAVYWEIGHT

    Vacant